Türk pasaportu ile vizesiz gidebileceğiniz ülkeler 7

Geçtiğimiz günlerde Passport Index 2017 – 2018 yılında vizeye gerek duymadan, Türk pasaportuyla gidebileceğiniz ülkelerin listesini yayınladı. İşte vizesiz giriş yapabileceğiniz o ülkeler:

Antigua ve Barbuda

Karayip Denizi’nin hemen doğusunda bulunan ülke Küçük Antilliler ada grubunun bir üyesidir. Bağımsız bir ada ülkesi olan Antigua ve Barbuda ülkeye de adını vermekte olan iki küçük adadan meydana gelir. Başkenti S. John’s olan bu küçük ama sevimli ada ülkesinde İngilizce konuşulmaktadır.  Harika bir deniz ve çeşitli doğa güzelliklerinin yanında zengin bir tarih kültürüne de sahip bir ülkedir.

9704746 orig Türk pasaportu ile vizesiz gidebileceğiniz ülkeler Faydalı Bilgiler  ülkeler travel gezi

Arjantin

Güney Amerika Kıtası’nda bulunan Arjantin, canlı ve renkli mimarileriyle eşsiz bir güzelliğe sahip. Doğal güzellikleri ve gece hayatıyla öne çıkan bu ülke, egzotik havasıyla da ziyaretçileri büyülüyor. And Dağları’nda düzenlenen tırmanma etkinlikleri macera severler için harika bir deneyim sunuyor.

tsr65611636321799067881211 Türk pasaportu ile vizesiz gidebileceğiniz ülkeler Faydalı Bilgiler  ülkeler travel gezi

Kolombiya

Resmi dili İngilizce ve İspanyolca olan Kolombiya’nın,  Atlas ve Pasifik Okyanuslarına sınırı vardır. Güney Amerika’daki Brezilya’dan sonra en kalabalık olan ikinci ülkedir. Kolombiya geniş coğrafyası ve denize sıfır ve tam 5.700 metre yüksekliği olan Santa Marta dağı ile ziyaretçileri büyüleyen bir ülke.

586a16e70f254440903a0251 Türk pasaportu ile vizesiz gidebileceğiniz ülkeler Faydalı Bilgiler  ülkeler travel gezi

Kosta Rika

Orta Amerika’da bulunan Kosta Rika, Büyük Okyanus ve Karayiplerin ortasında bulunmaktadır. Doğa meraklıları ve maceraperestler için birçok imkana sahip  olan ülke, yeşil doğası ile huzur ve dinginliği de beraberinde getiriyor. Kosta Rika egzotik havasıyla birçok leziz lezzetleri de içerisinde barındırıyor.

Kosta Rica 5 Türk pasaportu ile vizesiz gidebileceğiniz ülkeler Faydalı Bilgiler  ülkeler travel gezi

Dominik Cumhuriyeti

Tropik ormanlar ve masmavi denizi ile ziyaretçileri adeta bir cennet havasıyla karşılayan Dominik Cumhuriyeti,  Karayiplerde bulunan Hispanyola adasında yer almaktadır. Survivor yarışmacılarının da yarıştığı bu adada+, hiçbir mevsimde sıcaklık 25 derecenin altına inmemektedir. Güneş ve denizin tadını çıkarmak isteyenler için büyük bir fırsat sunan Dominik Cumhuriyeti, balta girmemiş egzotik ormanları ile de çok ünlüdür.

Dominican Republic best beaches Türk pasaportu ile vizesiz gidebileceğiniz ülkeler Faydalı Bilgiler  ülkeler travel gezi

El Salvador

Orta Amerika’nın en güzide ülkelerinden bir tanesi olan El Salvador, yaklaşık 7 milyon civarı nüfusu ile küçük ama sevimli bir ülkedir. 7 aktif volkana sahip olan bu ülke doğaseverler için çok tercih edilen bir ülke. Bunun yanı sıra zengin bir yemek kültürü ile de sahip olan El Salvador’da harika lezzetleri tadabilirsiniz.

m4 contact sv Türk pasaportu ile vizesiz gidebileceğiniz ülkeler Faydalı Bilgiler  ülkeler travel gezi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.