Google custom search API anahtarı oluşturma (Resimli)

Googlenin değişen APİ sistemiyle beraber bir çok uygulama için APİ anahtarları oluşturmanız gerekiyor. Bunlara google resim arama yada google web arama özelligide dahil.

Konuyu WordPress için hazırladığım google resim arama ve yükleme eklentim için hazırlıyorum ancak bir çok konuda yardımcı bir anlatım olacaktır. Sırası ile resimleri izleyerek APİ anahtarınızı oluşturarak alabilirsiniz.

Google Developer console sayfasına giriyoruz.

google custom search api olusturma 1 1024x527 Google custom search API anahtarı oluşturma (Resimli)google custom search api olusturma 2 1024x474 Google custom search API anahtarı oluşturma (Resimli)google custom search api olusturma 3 1024x588 Google custom search API anahtarı oluşturma (Resimli)google custom search api olusturma 4 1024x483 Google custom search API anahtarı oluşturma (Resimli)google custom search api olusturma 5 1024x521 Google custom search API anahtarı oluşturma (Resimli)google custom search api olusturma 6 1024x464 Google custom search API anahtarı oluşturma (Resimli)google custom search api olusturma 7 Google custom search API anahtarı oluşturma (Resimli)google custom search api olusturma 8 yenisi Google custom search API anahtarı oluşturma (Resimli)google custom search api olusturma 9 Google custom search API anahtarı oluşturma (Resimli)