Soma Faciasının 1. Yıl Dönümü Geldi Çattı 3
Soma'da maden ocağındaki yangın sonrası madenin içinde mahsur kalan işçilerden bazıları sağ olarak çıkarılmaya başlandı. (Cem Öksüz - Anadolu Ajansı)

13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazasında 301 işçimiz maden içerisinde kalarak hayatını kaybetti.

İşte bu acı olayın üzerinden Tam 1 Yıl geçti ve Soma Faciasının ilk yıl dönümü kocalarını, çocuklarını, kardeşlerini, arkadaşlarını kaybedenlerin evlerindeki acı ile anılmaya başlandı.

787 işçinin Elektrik Ekipmanları sebebiyle çıkan patlamada Maden Ocağı içerisinde olduğu kazada kendi imkânları ile çıkan madencilerin dışında, içerde kalan ve su, yangın ve birçok etkenden dolayı dışarı çıkamayan 301 madenci hayatını kaybetmişti.

Siyasiler Soma’yı Unuttu

Haziran ayındaki Genel Seçimler için miting yapmaya devam eden Siyasi parti Liderleri 13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan Soma Faciasını bir anlamda unuttular ya da unutmak istiyorlar.

Çünkü 13 Mayıs 2015 tarihinde hiçbir siyasi lider Manisa – Soma bölgesine bir ziyaret gerçekleştirmemiş durumda.

Soma Faciası 1 Soma Faciasının 1. Yıl Dönümü Geldi Çattı Güncel haberler  Soma Maden Kazası Soma Katliamı Soma Faciası Soma 1. Yıl Soma Manisa Soma Maden Kazası
Soma Faciası

Soruşturmalar Devam Ediyor, Suçlar Vefat Edenlere Yükleniyor

Soma Faciası sonrasında Maden Ocağını işleten Soma Maden ve diğer görevlilerin yargılanmasına devam ediliyor.

Son yargılamada ise ortaya oldukça ilginç bir sonuç çıktı. Yargılananların hemen hemen hepsi suçu göçük altında kalarak yaşamını yitiren bir mühendisin üzerine yıktılar.

Soma Faciası Soma Faciasının 1. Yıl Dönümü Geldi Çattı Güncel haberler  Soma Maden Kazası Soma Katliamı Soma Faciası Soma 1. Yıl Soma Manisa Soma Maden Kazası
Soma Faciası

Facialar Ülkesi Türkiye

Ülkemizde artık bu tarz faciaların yaşanması oldukça doğal görülmeye başlanmış durumda.

Çöken maden ve inşaatlar, depremler, seller, heyelanlar, trafik ve tren kazaları, uçak ve helikopter düşmeleri ve daha birçok kaza ve facia ülkemizin makus tarihi ve kaderi içerisinde yer almaya başlamış durumda.

Bunun ise tek sebepleri belli.

İş bilmezlik ve Vurdum duymazlık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.