Galaxy S6 ve Galaxy S6 EDGE Kayıp Simge Sorununa Çözüm! 2

Teknoloji devi Samsung’un son gözdelerinden olan Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 Edge, kullanıcılarına bir süredir garip bir sorun olan ve telefonun hızlı fonksiyonlarına geçişi kolaylaştıran mobil veri, hot spot, özel mod ve diğer hızlı işlevleri sunan menü açılınca simgelerin kaybolması sorunu yaşatıyor. Devamında ise bu simgelerin herhangi bir şekilde tekrar görünmediği ve birtakım hızlı fonksiyonları kullanamamalarına sebep oluyor.

kaybolan-simge-sorunuKullanıcılar bir çözüm yolu bulamadığından son çare olarak fabrika ayarlarına geri dönüyor ancak bu dönüşte kesin bir çözüm olmuyor. Fabrika ayarlarına döndükten bir süre sonra tekrar beliren sorun aynı durumun yaşanmasına yol açıyor ve bu kullanıcıların gerçekten canını sıkıyor.

Henüz sorun için teknoloji devinden bir açıklama veya güncelleme gelmezken, problemin geçici çözümü için XDA Developers internet platformunun deneyimli geliştiricisi Nimeni Altu tarafından hazırlanan küçük bir APK dosyası tarafından sorun giderilebiliyor.

APK dosyasının uygulanması sonrasında henüz sorunun tekrarladığına dair bir geri dönüş olmasa da sorunu çözmesi gereken asıl merci, Samsung’un kendisi. Biraz önce de dediğimiz gibi Samsung’dan henüz bu konuyla ilgili bir çözüm üretilmemiş olsa da sorunu yaşayanlar XDA Developers’a ait web sayfasına girerek gerekli açıklamalar rehberliğinde APK dosyasını indirebilirler.

Dosyayı başarılı bir şekilde açıklamalara uyarak uyguladığınızda sorununuz ortadan kalkmış olacaktır. Bu sorunun henüz başka bir alternatif çözüm yolu olmaması sebebiyle sorun yaşayan kullanıcılar şimdilik sadece bu yöntemle sorundan kurtulabilirler.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.