Google Bizi Neden Takip Ediyor?

0
381

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birçok kişi yeniliklere ayak uydurma ve akıllı telefonların getirdiği kolaylıklardan faydalanmak için sürekli olarak en yeni akıllı telefon modellerini takip ediyor. Bütçesi elverenler ise yeni teknoloji oyuncaklarını alarak bir süre de onlarla vakit geçiriyorlar.

Benzer içerikler

Neden “Yedek almak” kelimeleri önemlidir ? Beyin yakan gerçekler!!

WebP resim formatı ile WordPress de %40-%50 daha hızlı olun

Resimli Yalnızlık İle İlgili Sözler

Gizlilik politikası ve kullanım sözleşmesi

Duvar Yazıları & duvar yazıları anlamlı sözler – Resimli duvar yazıları

Hepimizin bildiği üzere android işletim sistemine sahip akıllı cihazlar günümüzde tek bir gmail hesabından kolaylıkla yönetilebiliyor. Kullanıcı bilgileri, rehber ve telefon yedeklemeleri gibi birçok kullanışlı işlevi de kullanıcılarına sunan android, bu özellikleri ile de android severlerin takdirini topluyor.

Aslında Google gerek pc gerekse mobil cihazlar üzerinde tümleşik hale getirdiği bu hesaplarla bir yandan tüm kolaylığı elimizin altına sunarken diğer yandan sürekli olarak bizim alışkanlıklarımız, hareketlerimizi, internette yaptığımız aramaları, hangi gün nereye ne zaman gittiğimiz gibi pek çoğumuzun haberi bile olmayan çalışmalar yapıyor. Şu anda bu yazımı okuyan pek çok kişi, belki de özellikle “hangi gün nereye, ne zaman gittiğimizi” noktasına takılmış olabilir. Bunun bir ispatını hemen size açıklayalım.

Android işletim sistemli akıllı cihazların birçoğunda gps ve veri alışverişi günümüz teknoloji gereki aktif bir şekilde kullanılıyor. Zaten her şey de aslında burada başlıyor. Google konum bilgisi paylaşma özelliği ile kullanıcının konumu değiştiğinde sürekli olarak güzergah takibi yaparak, sahibinin gidip geldiği, hangi gün nerede ne kadar durduğu gibi bir çok detaya ulaşılabilecek verileri sürekli olarak kayıt altına alıyor.

Bu verilerin kullanan google insan hayatını kolaylaştırdığını iddia etse de bunu ne kadar dürüst ve güvenilir olarak yapıyor orası bilinmez ama google’ın sizi akıllı android cihazınız sayesinde takip edip etmediğini hemen yine Google ın kendi servisi olan location hizmetinden öğrenbilirsiniz.

Tek yapmanız gereken akıllı cihaza bağlı olarak kullandığınız gmail hesabınızda oturumu açmak, sonrasında ağzınız açık kalacak.

Lokasyon geçmisinizi gormek icin tiklayin

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.