Microsoft Lumia'dan Vazgeçiyor Surface Phone Geliyor 1

Microsoft önce Windows Phone ile mobil pazarına giriş yapmış fakat başarısız olmuştu. Daha sonra dönemin lider markalarından ve müşteri bağlılığı yüksek düzeyde olan Nokia‘yı satın alarak yeniden mobil pazarına iddialı bir giriş yapmıştı. Nokia ile beraber ürettiği Lumia serisi ile kısmen başarılı olsa da Android ve iOS karşısında başarılı olduğu söylenemezdi.

Nokia ile anlaşmasını sona erdirip Lumia serisini kendi devam ettirmeye çalışan Microsoft son çıkardığı Windows 10 işletim sistemini PC lerden sonra telefonlara da uygulayarak bir bütünlük sağlamış fakat Lumia telefonlarının satışında büyük bir artış sağlamamıştı.

Tablet pazarında ise durum daha farklı gelişti. Microsoft ürettiği Surface isimli tableti ile özellikle Amerika pazarında başarılı sonuçlar elde etti. Surface‘in Windows 10 işletim sistemine sahip olması ve sanki bir PC gibi çalışması bunda en büyük etkendi.

481103 surface pro 4 Microsoft Lumia'dan Vazgeçiyor Surface Phone Geliyor Akıllı Telefonlar Teknoloji Teknoloji haberleri  surface phone Surface microsoft surface phone microsoft Lumia
Surface Pro 4

Surface tabletlerde yaşanan bu başarıyı mobile de aktarmak isteyen firma Surface Phone isimli yeni telefonlar üretmeye hazırlanıyor.

Gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen telefonlar da Snapdragon 830 işlemci ve 8GB Ram gibi yüksek donanımlı olması bekleniyor. Yine Windows 10 işletim sistemi ile gelecek olan telefonların Microsoft‘un işletim sisteminde yapacağı eklentilerle Android uygulamalarını da çalıştırabileceği konuşuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.