Windows 10’da Yeni Bir Yapı Gün Yüzüne Çıktı!

Windows 10’un çıkış tarihine az bir süre kala internete yeni sızan haberler de bir o kadar artmaya devam ediyor. Son gelen haberlere göre Windows 10’un 10147 numaralı yapısı internete sızdı. Bu yapıda ara yüz ve başlık çubuklarında yapılan birkaç değişiklik göze çarpıyor. Bunun yanında yeni yapıda Spartan’ın ismi de tarayıcının yeni resmi ismi olan Edge ile değiştirilmiş durumda.

Yeni gelen haberler arasında yapı 10147 ile birlikte Microsoft, tabletler için bu moda ait yeni gezinti işlevleri de eklemiş. Ayrıca kısa yol oluşturularak son açılan programların da listelenmesine olanak sağlanmış. Yeni yapıda göze çarpan hususlardan birisi de başlık çubuklarında yapılan renk değişiklikleri. Eskiye nazaran gri tonlu başlık çubukları yerine renkli çubuklar tercih edilmiş.

Ayrıca Microsoft tarafından bir süre önce duyurulan Phone Companion uygulamasını da bu yapıda görmek mümkün. Ek olarak saat ve takvim aracı, eylem merkezi ve daha birçok değişiklik bu yapıda karşımıza çıkacak. Düzenlenen saat aracı beraberindeki koyu temayı desteklemeyi sürdürürken, eylem merkezi içerisine sessiz saatler işlevi kazandırılmış durumda.

Son olarak Windows 10147 yapısı henüz Microsoft tarafından güncelleme olarak verilmedi. Bu sebeple internette bulup yüklemenizi tavsiye etmiyoruz. Güvenliğiniz için Windows Update tarafından almadığınız hiçbir Microsoft güncellemesini kurmamanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Yakında tüm bu yenilikleri Windows 10 ile birlikte hayatımıza görmek mümkün olacak. Şimdilik sabırla yeni sürümün gün yüzüne çıkmasını bekliyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.