Almanya da Benzinli Otomobillere Veda Ediyor

Benzinli otomobillere yasak Norveç‘ten sonra Almanya‘dan da geldi. Otomotiv sektörünün en büyük oyuncusu konumunda bulunan Almanya’da hükümet 2030 yılından itibaren benzin araç üretimine izin vermeyeceğini açıkladı.

Benzer içerikler

Fransa Paris’te Eski Arabaları Yasaklıyor!

Karbondioksite karşı savaşta hamleler yapmaya başlayan Almanya hükümeti ilk hamlesini otomotiv sektöründe yaptı. Hükümetin açıkladığı yasaya göre 2030 yılına kadar üretilen tüm otomobillerin emisyon değerlerinin sıfır olması gerekiyor. Bu da elektrikli otomobillerin kullanımın zorunlu hale gelmesi demek.

Bu konu da Alman üreticiler çalışmalara şimdiden başlamış durumda. Elektrikli araba üretme konusunda adımlar atan BMW, yeni elektrikli şasini üretime sokan Daimler ve emisyon skandalından sonra üst üste elektrikli araba konseptleri ortaya çıkartan Volkswagen için bu kararın çokta sürpriz olduğu söylenemez.

Doğa korumak adına verilen savaşta güneş enerjisi panellerini evlerinin çatısına kurmak isteyenlere verilen devlet desteğinin elektrikli otomobil satışlarını arttırmak için yine verilebileceği konuşuluyor. Almanya hükümeti bu tip teşviklerle karbon emisyon değerini yüzde 40‘a kadar düşürmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.