Belçika'da Bomba Patladı! Saldırıda İlginç Ayrıntı Ortaya Çıktı 2

Türkiye son bir aydır terör saldırılarıyla çalkalanırken, aynı durumu Avrupa da yaşamaya başladı. Belçika’nın Brüksel kentinde bu sabah erken saatlerde ard arda iki patlama gerçekleşti. Zaventern Havalimanı’nda yaşanan patlama büyük panik etkisi yaratırken, birçok kişi öldü veya yaralandı.

İlgi uyandıran taraf ise, Brüksel’deki patlamaların, tam da Paris saldırılarını yapan isim Salah Abdeslam’in bu şehirde yakalanmasından sonra gerçekleşmesi oldu. Salah Abdeslam’ın evine bir operasyon düzenlenmişti ve Brüksel’de ele geçirilmişti. İddialara göre, Salah Abdeslam henüz yakalanmadan önce bir saldırı planlamıştı.

belcika da dehset gunu Belçika'da Bomba Patladı! Saldırıda İlginç Ayrıntı Ortaya Çıktı Dünya haberleri  jan jambon canlı bomba brüksel patlaması brüksel bombalı saldırı belçika patlaması belçika abdeslam

Abdeslam olayın ardından tekrar sorguya alındı ve Brüksel’deki saldırıları düzenlemeyi planladığını kabul etti. 13 Kasım 2015’teki Paris saldırılarında da 130 kişi hayatını kaybetmişti ve Salah Abdeslam, o günden bugüne aranıyordu.

Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon ise olaylar gerçekleşmeden önce ülkenin alarm durumunda olduğunu belirtmişti.

Bu arada, Brüksel’deki patlamada 26 kişi hayatını kaybetti ve 35 kişi de yaralı olarak kurtuldu. Patlama gerçekleştikten sonra hava limanı hava trafiğine kapatıldı ve Bakan Jan Jambon, güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkardıklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.