Brüksel de 2 bombalı saldırı düzenlendi: 26 ölü 1

Brükselde havalimanı ve metro da 2 canlı bomba saldırısı düzenlendi. Bu saldırılarda havalimanında 11, metro saldırısında 15 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda yaralının olduğu belirtildi. Saldırılarda 130’dan fazla kişide yaralandı.

Benzer içerikler

Denayer’in Kabusu: 10 Günde 3 Bombaya Tanık Oldu

2015 Yılının en önemli olayları

Patlama sonrasında yaptığı açıklamada Belçika Başbakanı Charles Michel, “Bu ulusumuz için kara bir gün. Sakin olmalıyız ve birlik içinde kalmalıyız” dedi. Olayın Paris deki saldırı ile bağlantısı olduğu konusunda kesin bir bilgiye sahip olmadığını dile getirdi. Ancak bazı kaynaklarımız, bir süre önce paris bas şüphelisinin brükselde yakalanmasından sonra yapılan bir misilleme olduğu görüşünde.

Brüksel de 2 bombalı saldırı düzenlendi 2 Brüksel de 2 bombalı saldırı düzenlendi: 26 ölü Dünya haberleri  Zaventem saldırı düzenlendi metro saldırı brüksel bombalı saldırı 21 ölü

Belçika’inin başkenti Brüksel’deki Zaventem Havalimanı‘nda meydana gelen iki canlı bomba saldırısı ile bütün dünya şok oldu. Beklenmeyen bir saldırıydı ve Belçika hükümeti her bölgede kontrollerini, asker sayısını artırmıştı. Buna rağmen gerçekleşen saldırı, insanları endişeye sürüklüyor.

Belçikadaki Zaventem Havalimanı çok yoğun ve her saniye yüzlerce kişiye geçiş sağlayan kalabalık bir yerdi. Saldırının yolcuların havalanına giriş yaptığı bölgede, diğerininde metro bölümünde olduğunu öğreniyoruz.

Brüksel de 2 bombalı saldırı düzenlendi 3 Brüksel de 2 bombalı saldırı düzenlendi: 26 ölü Dünya haberleri  Zaventem saldırı düzenlendi metro saldırı brüksel bombalı saldırı 21 ölü

Zaventem havalimanına girişlerde herhangi bir arama, tarama yapılmadığını, canlı bombanın rahatlıkla girebildiğini söyleyelim ve ekleyelim, bu saldırının ardından Belçika hükümeti vatandaşlarına evlerinde kalmaları ve bir süre çıkmamaları uyarısında bulundu.

Toplu taşımaların durdurulduğu brüksele, belçika hükümeti 225 ek asker gönderilmesine karar verdi.

Brüksel de 2 bombalı saldırı düzenlendi 1 Brüksel de 2 bombalı saldırı düzenlendi: 26 ölü Dünya haberleri  Zaventem saldırı düzenlendi metro saldırı brüksel bombalı saldırı 21 ölü

Patlamalardan birinin apronda, diğerinin giriş bölümünde gerçekleştiğini daha önce belirtmiştik, ancak başka bombaların bulunduğuna dair yerel haber kanallarından konuşmalar yapılıyor. Bununla beraber Patlamadan önce silah seslerininde duyulduğu bazı kaynaklarca ifade ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.