Fransa Paris'te Eski Arabaları Yasaklıyor! 1

Benzinli otomobillere yasak koyan Almanya ve Norveç‘in ardından Fransa‘da benzer bir yasakla gündeme geldi.

Fransız hükümeti Paris kentindeki duman sorununu çözmek için taşıtların yarısını yollardan kaldırmaya çalıştı, haftanın belirli günlerini araçsız gün olarak belirledi ve ünlü alanlara araçla girişi yasakladı. Fakat bu çözümler ne kadar faydalı olduysa da Paris‘i Avrupa’nın en kirli şehirlerinden biri ünvanından kurtaramadı.

pollution paris circulation 69 5486f917826c9 1024x439 Fransa Paris'te Eski Arabaları Yasaklıyor! Dünya haberleri  paris eski arabalara yasak paris duman sorunu paris fransa araç yasağı

Fransız hükümeti bu konuda yeni bir adım atmaya hazırlanıyor ve eski model taşıtları Paris kentine sokmamaya hazırlanıyor. Le Monde tarafından yayınlanan habere göre 1997 yılından önce trafiğe kayıt olmuş 4 tekerlikli taşıtlar ve 200 yılından önce trafiğe kayıt olmuş motosikletler hafta içi şehre girmesi yasaklanıyor.

Bu yasaklamalar kapsamında 2020 yılı itibariyle şehir içerisinde 10 yaşın üzerinde araç bulunmaması planlanıyor. Elektrikli ve hidrojenli araçlarda ise böyle bir kısıtlama bulunmamakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.