İngiltere, Bisküvi Fabrikasındaki Böcek Kriziyle Çalkalandı

İngiltere’de daha önce de patlak veren bisküvi krizi bir kere daha başladı ve Teesside şehrindeki unlu mamüller üreten, Baketime adlı şirketin fabrikasında yoğun haşere-böcek tespiti yapıldı.

Baketime fabrikasında çok sayıda böcek tespiti yapılınca, üretilen tüm ürünler geri çağrıldı ve bunnlara peynirli krakerler, kurabiyeler, atıştırmalık brownie kekler ve çeşitli unlu mamüller de dahil. Baketime’ın ürünleri bugüne kadar Aldi’de ve İngiltere’deki küçük marketlerde satılıyordu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Baketime böcek problemini 2016’nın Ocak ayında fark etti ve çeşitli haşere kontrol önlemleri uygulayarak fabrikayı enfekte etti. Mart ayında ise tekrar haşere aktivitesine dair kanıt bulundu ve sorun tekrar ortaya çıktı.

Şimdi ise fabrika önlem amaçlı, şirket tarafından 18 Ocak 2016 ile 16 Mart 2016 tarihleri arasında üretilen tüm ürünleri geri çağırmaya karar verdi. Ülkedeki Yiyecek Standartları Ajansı da bir açıklama yaparak, fabrikadaki gıdaların hijyenik olmayan koşullarda üretildiklerini dile getirdi.

Ayrıca Aldi de, müşterilerinden aldıkları ürünleri en yakın mağazalara geri götürmelerini istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.