İran asıllı işadamı Rıza Sarraf ABD'de tutuklandı

ABD’nin iran’a yönelik yaptırımlarını farklı mekanizmalar kullanarak aşma girişiminden dolayı iran asıllı işadamı Rıza Sarraf ABD’nin Miami kentinde gözaltına alındı ve tutuklandı.

Rıza Sarraf için itham edilen suçlamalar doğrulanırsa 75 yıla kadar hapis yatması gündeme gelecek. Miami de tutuklanan Rıza Sarraf için mahkeme işlediği suçlar için 75 yıl hapis istiyor.

Rıza Sarraf Bir dönem Türkiyede de yolsuzluk suçlaması ile göz altına alınmış, sonrasında ise serbest bırakılmıştı. 17-25 aralık tarihlerinde yürütülen yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasına takılan Rıza Sarraf bir süre gözaltında kalmış,  bir süre tutuklu kalmiş, ardından serbest bırakılmıştı.

İran asıllı Rıza Sarraf ABD’nin ve diğer kuruluşların tahran’a olan yaptırımlarını çeşitli mekanizma ve yöntemler kullanarak, milyon dolarlık işlemler yapma suçu ile karşı karşıya. Şuanda kesin ve belirlenmiş bir suçu bulunmuyor ancak davanın süreci gerçekleri ortaya çıkaracak. Eğer bu konuda suçlu bulunursa ciddi suçlarla karşı karşıya kalabilir.

Rıza Sarraf’in Ebru gündeş ile evli olduğunuda belirtelim. 2010 yılından beri evli olan çiftin Alara Zarrab isminde birde çocukları bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.