Kundakçı Selfie Videoyla Yakalandı: 20 Yıl ve 60 Milyon Dolar Ceza Yolda!

Eğer bir suç işleyecekseniz, muhtemelen bunu yaparken kendinizi video kaydına almamanız sizin yararınıza olacaktır. Neden mi? ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan Wayne Allen Huntsman adlı adam, Cuma günü büyük bir suçtan suçlu bulundu. Bunun nedeni de, zamanında kendini kayda aldığı video oldu.

Wayne Allen Huntsman, 2014 yılında çıkan büyük Kaliforniya yangınının suçlusu olarak görüldü. Ayrıca kendisinin 20 yıl hapsi isteniyor ve 60 milyon dolarlık dev bir ceza da yolda. Kendisi 2014 yılında yangın esnasında videosunu çekmiş ve bu iki orman yanarken de, arada “Burada sıkıştım bebeğim” lafını ediyor.

Özçekim videonun kopyası ise geçtiğimiz gün otoritelerin eline ulaştı ve birkaç gün sonra da Wayne Allen Huntsman tutuklandı. Bakalım sonucunda ne olacak ve mahkeme ne karar verecek?

King Fire olarak bilinen büyük Güney Kaliforniya yangınında 100.000 dönümlük devasa bir arazi adeta küle dönmüştü. Yangında ölen kimse olmamıştı fakat 12 kişi yaralanmıştı. Söndürülmesi ise epey zaman almıştı ve uzun günler Amerika’da tartışılmıştı.

Aslında 2014 yılında tutuklanan Wayne Huntsman, suçsuz bulunarak serbest bırakılmıştı fakat bu sefer kurtulamayacak gibi duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.