PKK Çadırı Belçika'da Hâlâ Duruyor! 1

Türkiye terör saldırılarıyla çalkalanırken, 13 Mart’taki Ankara canlı bomba saldırısından iki gün sonra Belçika’da hükümet izniyle terör örgütü PKK’ya ait çadır kurulmuştu. Hatta çadırda, kırmızı bültenle aranan, PKK Beçika sorumlusu olan Remzi Kartal da bir basın toplantısı düzenledi ve yerinden kaldırılmadı.

Çadırın üstünde PKK terör örgütüne ait flamalar yer alırken, polis tarafından da korunma sağlanıyor. Çadırın yakınında hemen hemen her dakika, en azından bir tane polis ekibi bekliyor. Hatta geçtiğimiz gece çadırın bir kısmını Belçika’da yaşayan Türk vatandaşları yakmıştı. Bunun üzerine çadır nöbeti daha da sıkılaştı ve sadece polis değil, terör örgütü militanları ve sempatizanları da beklemeye koyuldu.

belcika pkk cadiri kurulmasi PKK Çadırı Belçika'da Hâlâ Duruyor! Dünya haberleri  terör örgütü çadırı terör örgütü taziye çadırı pkk çadırı pkk brüksel belçika Ahmet Davutoğlu
Çadırda, PKK sempatizanları nöbetleşerek bekliyorlar.

Her ne kadar Belçika yönetimi PKK’yı resmen bir terör örgütü olarak tanımlasa da, çadıra izin veriyor ve bu durum da hâliyle ülkede yaşayan Türklerin tepkisini topluyor. Dün de bölgedeki Türk vatandaşlar çadırda duran PKK sempatizanlarına sert tepki gösterdi ve polisin müdahalesiyle uzaklaştırıldılar. Ardından da örgüt yandaşları kaldıkları yerden devam ettiler.

Aslında geçtiğimiz gün Başbakan Ahmet Davutoğlu Türkiye-AB Zirvesi amacıyla Brüksel’e gitmişti ve bu sırada çadır temizlenerek boşaltılmıştı fakat sonra yeniden açıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.