Rolling Stones Yıllar Sonra Küba'da Ücretsiz Konser Veriyor 1

Efsanevi rock müzik grubu Rolling Stones, nihayet Küba’nın başkentine indi ve burada ücretsiz bir konser verecekler. Grubun solisti Mick Jagger da indiğinde selamlama konuşmasını İspanyolca olarak yaptı ve adada olmaktan ötürü duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Küba devlet medyası da neredeyse 500 bin Kübalı insanın Havana şehrindeki Ciudad Deportivo spor merkezine toplandığın belirtirken, müzik endüstrisi dergisi Bilboard da sokakların insanlarla dolup taştığını söyledi. Şu anda tam sayıyı tahmin etmek imkansız olsa da, satışta olan bilet kalmadı ve tahminen her 11 Kübalının konserde olacağı söyleniyor.

rolling Rolling Stones Yıllar Sonra Küba'da Ücretsiz Konser Veriyor Dünya haberleri  rolling stones konseri rolling stones mick jagger küba konseri küba havana

Bugün düzenlenecek olan gece konseri, Başkan Barack Obama’nın ülkeyi ziyaretinden üç gün sonra düzenlenecek ve tarihi şekilde, iki ülke arasında uzun yıllardır süren soğuk savaş sona ermişti. Grubun özel uçağı Jose Marti havalimanına indi ve dört İngiliz rockçı, 60 teknik çalışan ve aile üyeleri iniş yaptı.

Küba devriminden sonra 1960’lardan 80’lere kadar radyolarda Rolling Stones gibi yabancı müziklerin çalması yasaktı. Kübalılar bu tip müzikleri gizlice dinliyorlardı ve elden ele dağıtıyorlardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.