Suriye’de bulunan Rus askerlerini komuta eden Korgeneral Aleksandr Dvornikov, kendi askeri uzmanlarının Suriye’deki Kürt güçlerine eğitim verdiğini açıkça duyurdu. Rus resmi yayın organı Rossiyskaya Gazeta’ya demeç veren Aleksandr Dvornikov, sadece Suriye ordusu askerlerini değil, aynı zamanda Kürt milis güçlerini de Rus askeri uzmanları olarak eğittiklerini belirtti.

Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri olarak hem Suriye ordusunu, hem de kürt güçlerini koordineli olarak eğittiklerini, çalışmalar yaptıklarını dile getiren Aleksandr Dvornikov, Suriye’de yapılan operasyonların bu şekilde başarılı olduğunu söyledi.

Suriye ordusunun askeri imkanlarının ve yeteneklerinin artırılması için başkent Şam’a hem modern silahlar, hem de iletişim cihazları sevki yaptıklarını duyuran Korgeneral Aleksandr Dvornikov, ortak çalışma yürüttüklerini ve bu şekilde de teröristlerin altyapıları ile tedarik kanallarını yok ettiklerini, stratejik bölgeleri ele geçirdiklerini aktardı.

Rusya olarak Suriye’de yaklaşık altı aydır operasyonlar düzenlediklerini söyleyen Dvornikov, bu şekilde de ülkedeki durumun tamamen değiştiğini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.