Uçak Kaçıran Bombacıyla Fotoğraf Çektirdi 1

Bu sırıtan adamın fotoğrafı, geçtiğimiz gün kaçırılan EgyptAir uçağında çekildi ve “tüm zamanların en iyi selfie fotoğrafı” ünvanına layık görüldü. 26 yaşındaki İngiliz  yolcu Ben Innes Leedsli ama İskoçya’da, Aberdeen’da yaşıyor. The Sun Gazetesine açıklama yapan muzip adam, bu fotoğrafı niye çektirdiğini kendisinin de tam bilmediğini, amacının neşeyi artırmak olduğunu dile getirdi.

Salı günü, 55 yolcunun olduğu EgyptAir MS181 model uçağı, İskenderiye’den başkent Kahire’ye uçuyordu fakat bir kaçırılma eylemi gerçekleşti ve pilot Kıbrıs’taki Larnaca Havalimanı’na inmeye zorlandı. Seif Eldin Mustafa adlı uçak korsanı, yolcuların büyük kısmını serbest bıraktı fakat Ben Innes, iki yolcu ve dört uçak çalışanı içeride kaldı.

Saatler süren, tansiyonlu zamanın ardından otoriteler korsanla anlaşma yaptı. Buna rağmen bir benzin şirketi olan TWMA’da sistem denetçisi olarak çalışan Ben Innes, ortamı neşelendirmenin yolunu buldu.

ben innes ucak Uçak Kaçıran Bombacıyla Fotoğraf Çektirdi Dünya haberleri  uçakta fotoğraf uçak korsanı uçak kaçırma larnaca korsanla fotoğraf kıbrıs kahire iskenderiye egypt air bombacıyla fotoğraf ben innes

Bir açıklama yapan Ben Innes, korsanın bombaya benzer bir şey giydiğini ve çok korktuğunu ama onun gergin gözükmediğini söyledi. Innes, Larnaca’ya inişten yarım saat sonra fotoğraf çektirmek istemiş. Üstelik bunu da sırf canı sıkıldığı için yapmış.

misir ucak kacirma Uçak Kaçıran Bombacıyla Fotoğraf Çektirdi Dünya haberleri  uçakta fotoğraf uçak korsanı uçak kaçırma larnaca korsanla fotoğraf kıbrıs kahire iskenderiye egypt air bombacıyla fotoğraf ben innes

Bu arada kaçırma eylemi can ve mal kaybı olmadan sona erdi. İstanbul’a geçiş yapmayı planlayan korsan yakalanırken, yolcular ve uçak çalışanları da serbest kaldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.