Apple'ın yatırım stratejisi

Bildiğiniz gibi Apple, yükselme ve kalite olarak üst seviyelere çıkabilecek şirketlere yatırım konusunda kesenin ağzını açıyor. Son yıllardaki iPhone satış oranları geçen senelere göre oldukça düşük olan Apple, bu açığı dolduracak yatırımlar aradığını her hamlesiyle belli etmişti. Son aylarda Çin tarafında yaşadığı olumsuzlukların da bunda büyük etkisi olduğunu düşünüyoruz. Bir çanta markası olarak kullanılan iPhone markasının Apple’a açtığı davada kazanması ve Apple Kitap Mağazası gibi birkaç mağazanın Çin’de yasaklanması Apple’ın Çin’de yaşadığı olumsuzluklardan bazıları.

Bulunduğu bölgede alternatiflerine oranla daha büyük kar getiren ve adından söz ettiren firmalar, çok kısa sürede Apple’ın yatırım kıskacına giriyor. Bunu çok iyi değerlendiren firma, ürettiği cihazlar az satsa dahi yatırımlardan gelen kar ile açığı kapatmayı başarıyor.

PAYLAS
Önceki İçerikHafifle Bak Neler Oluyor!
Sonraki İçerikWindows 10 Mesajından Kurtulun!
Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs

Bir Cevap Yazın