Taşeron İşçiye Kadro Geliyor 1

Taşeron işçilerin kadroya alınması vaadi seçim öncesi açıklanmıştı ve şimdi de Başbakan’ın açıklamasıyla hayata geçti. 740 bin taşeron işçinin merakla beklediği vaade müjde Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan geldi. Bir açıklama yapan Başbakan, kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verildiğini açıkladı.

AK Parti Grup Toplantısında konuşan Ahmet Davutoğlu, taşeron işçilerle ilgili çalışmaları tamamladıklarını ve bu kişilerin kamuya alınacaklarını belirtti. İster asıl iş, ister yardımcı iş olsun tüm taşeron işçiler kamuda aynı yerde sözleşmeli eleman olarak çalışmaya devam edecek.

taşeron işçi Taşeron İşçiye Kadro Geliyor Ekonomi  taşeron işçi taşeron sözleşmeli iş seçim vaadi kadrolu olmak kadrolu işçi kadrolu iş Ahmet Davutoğlu

 

Yasal düzenlemeyle beraber Mart ayının sonuna kadar kadro sorunu muhtemelen çözülmüş olacak. Ayrıca ilk olarak 200 bin taşeron işçi kadroya alınacak ve sağlık sektöründe çalışacaklar. Yemek işçileri, temizlik görevlileri ve güvenlikler ise yardımcı işçi statüsünde olacaklar ve 200 bin kişilik listeye giremeyecekler. Toplamda ise 750 bin işçi kadrolu olacak ve buna yardımcı statüdeki işçiler de belli.

Tabii ki bunu için belli şartlar da var ve 6552 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 11.09.2014 tarihinde bu işlerde çalışan ve hala da çalışmaya devam edip İki yıl kıdemi olan kişilerin kadroya geçirilmesi düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.