Ankara'da YDG-H Sorumlusu HDP Binasında Yakalandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı güvenlik güçleri, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara il başkanlığına bir operasyon düzenledi ve burada PKK’nın gençlik örgütü olarak da bilinen silahlı yapılanma YDG-H’nin Ankara sorumlusu gözaltına alındı.

Muhabirlerin emniyet görevlilerinden aldığı bilgilere göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele polislerine bir ihbar geldi. Buna göre, kırsaldan gelen bir terörist HDP Ankara binasında saklanıyordu. Emniyet ekipleri daha sonra parti binasına gittiler ve A.S.’yi gözaltına aldılar. Şüpheli şahısın, terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H Ankara sorumlusu olduğu ortaya çıktı.

A.S. adlı şahıs gözaltında önce sağlık kontrolünden geçt, ardından da Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderildi. Geçtiğimiz günlerde Kızılay Meydanı’nda patlatılan bombanın ardından Ankara’da yoğun güvenlik önlemleri sürüyor.

A.S.’nin henüz ne durumda olduğu bilinmese de, ilerleyen günlerde mahkemeye sevk edileceği düşünülüyor. Güvenlik birimleri, YDG-H veya HDP’den ise henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.