Ankara'daki terör saldırısına ilişkin 5 tutuklama

Ankarada 13 mart gecesi kızılay yakınlarında gerçekleştirilen terör saldırı ile ilgili tutuklanan 6 kişiden 5’i nöbetçi sulh ceza hakimliği kararı ile tutuklandı.

Patlama sonrası yapılan çalışma ile ekipler bir çok şüpheliyi gözaltına almış, bunlardan 9’u cumhuriyet savcılarına ifadelerinden sonra tutuklanmıştı. Sonrasında Savcılar, şüphelilerden M.V.D, İ.H.D, H.B, B.E, V.C., U.A’yı “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma, 35 kişiyi öldürme ve 412 kişiyi öldürmeye teşebbüs” suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk etti.

Bugün akşam saatlerinde yapılan açıklamada, nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderilen 6 tutukludan 5’inin tutuklandığı bildirildi.

Ankara Kızılay’da 13 Mart da meydana gelen patlamayı Pkk bağlantılı TAK örgütü üstlenmişti. Bombalı saldırı sonucu 37 kişi (2 sı canlı bomba) hayatını kaybetmişti.

Ankaradaki patlamayı (13 mart 2016) TAK üstlendi

Ankaradaki patlamayı (13 mart 2016) TAK üstlendi

Ankara Kızılay Güvenpark yakınlarında 13 Mart Pazar akşamı düzenlenen bombalı saldırıyı TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) terör örgütü üstlendi. 35 masum sivilin hayatını kaybettiği saldırıda çok...

Bir Cevap Yazın