Bakan Efkan Ala, Taksim Bombacısının Kimliğini Açıkladı 1

İçişleri Bakanı Efkan Ala, bugün Nevruz’a, sokağa çıkma yasaklarına, devam eden operasyonlara ve İstanbul’daki korkunç terör saldırısına dair konuştu. Vatandaşların Nevruzlarını tebrik eden Efkan Ala, bayramın güven içinde kutlanması için gerekli tedbirleri aldıklarını dile getirdi.

120 bini polis 80 bini jandarma olmak üzere 200 bin güvenlik görevlisinin ülke genelinde Nevruz güvenliğini sağladığını belirten İçişleri Bakanı Ala, 1270 noktada yol araması, 143 noktada ise x-ray cihazlı arama yapıldığını belirtti. Ayrıca 10 bin arama dedektörü ve bomba arama köpekleri de görev başında.

bombali saldiri 1 Bakan Efkan Ala, Taksim Bombacısının Kimliğini Açıkladı Gündem  nevruz mehmet öztürk istanbul saldırısı istanbul patlaması istanbul bombacısı kim işid efkan ala daeş canlı bomba bakan

Vatandaşlardan güvenlik birimlerine yardımcı olmalarını rica eden Bakan Efkan Ala, Türkiye’de 18 il ve ilçede Nevruz kutlamalarına izin verildiğini, bazı yerlerde ise güvenlik bakımından yapılmayacağını dile getirdi. Terörle mücadele konusuna da değinen Ala, şehitlere Allah’tan rahmet dilerken, operasyonların bölgede sürdüğünü ve sokağa çıkma yasağı olduğunu söyledi.

Son olarak Taksim’deki canlı bomba saldırısına değinen Efkan Ala, saldırının 1992 doğumlu DAEŞ militanı Mehmet Öztürk tarafından gerçekleştirildiğini söylyedi. Arkasında başka güçlerin olup olmadığı konusunda araştırmaların sürdüğünü belirten Efkan Ala, şahsın emniyet kaydı olmadığını söyledi. Ayrıca konuyla ilgili beş kişi de gözaltına alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.