Bakanlar Kurulu Toplandı, Mültecilerin Geliş Tarihi Belirlendi 1

Bugün Bakanlar Kurulu toplantısı gerçekleşti ve ardından da AK Parti Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş basına bazı açıklamalarda bulundu. Teröre dair konuşan Kurtulmuş, tek yumruk olmaya devam edeceklerini ve Türkiye’nin teröriste boyun eğmeyerek, yaşananlara alışmayacağını dile getirdi.

Canlı bomba, teörr olayları gibi durumların bazen önlenebildiğini ama kimi zaman da önüne geçilemediğini belirten Numan Kurtulmuş, dünkü derbi için de söylentilerin çıktığını ve bazı kanallardan aldıkları istihbarat bilgileri vasıtasıyla derbiyi ertelediklerini söyledi.

Bunun ilk kez olmadığını, daha önce de benzer şeylerin yaşandığını söyleyen Numan Kurtulmuş, yurt dışından Hollanda – Almanya, Real Sociedad – Real Madrid maçlarını örnek gösterdi. Ayrıca Kurtulmuş’un açıklamasına göre Bakanlar Kurulu’nda da bilgi paylaşımı yapıldı ve son operasyonlar hakkında konuşuldu.

numan kurtulmus Bakanlar Kurulu Toplandı, Mültecilerin Geliş Tarihi Belirlendi Gündem  Numan Kurtulmuş numan kurtulmış mülteci alımı maç ertelemesi hükümet derbi ertelemes canlı bomba bakanlar kurulu AKP

AB ve Türkiye zirvesine değinen Kurtulmuş, 4 Nisan’da mültecilerin geri alımının başlayacağını, fakat Yunan Adaları’ndan gelen mülteciye karşılık Türkiye’nin de bir mülteciyi Avrupa’ya göndereceğini dile getirdi. Yani ek bir mülteci yükü olmayacak.

Ayrıca bugün 24 Madde hâlindeki yeni yasa TBMM’ye sevk edildi ve eğitim paketinde 28 maddelik bir yasa hazırlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.