Canlı Bombanın Ablası Konuştu:

Geçtiğimiz günlerde Ankara, PKK tarafından kana bulanmıştı ve çok sayıda sivil vatandaş, canlı bomba saldırısında hayatını kaybetmişti. Büyük bir faciaya yol açan canlı bomba Seher Çağla Demir’in üniversite öğrencisi olduğu ve daha önce tutuklandığı ortaya çıkarken, bombacının ablası S.Y. de konuya dair açıklama yaparak sessizliğini sona erdirdi.

Kızılay’da 37 kişinin ölümünden sorumlu olan Seher Çağla Demir’in ablası S.Y., Ankara’da yaşıyor evli, bir çocuk annesi. Kız kardeşinin yaptıklarına hala inanamadıklarını dile getiren kadın, kardeşinden 3 yıldır haber alamadığını, okula da gitmediğini belirtti. Başına bir şey gelmiş olabileceğini daha düşündüklerini aktaran S.Y., terör örgütüne girdiğine dair bir haber almadıklarını, bilselerdi onu kurtaracaklarını söyledi. “Allah onların belasını versin, Türkiye cumhuriyeti yıkılmayacak” şeklinde konuşan 15 yıllık evli S.Y., sert konuştu.

seher cagla demir ailesi Canlı Bombanın Ablası Konuştu:

Ailesinin Tekirdağ’da yaşadığını aktaran kadın, patlamanın olduğu yere yakın olmadığını ama televizyondan öğrendiğini, ne yapacaklarını şaşırdığını dile getirdi. Saldırıda hayatını kaybedenler için üzgün olduğunu söyleyen S.Y., altı kardeş olduklarını ve Seher Çağla Demir’in en küçük kardeşleri olduğunu söyledi. Kız kardeşinin PKK ile işi olmadığını, hatta nefret ettiğini söyleyen S.Y., onun kandırıldığını iddia etti.

S.Y., “İnşallah o bombalar ellerinde patlar, kökleri kurusun. Allah’ın izniyle Türkiye’yi bölemeyecekler. Gerekirse ben de, benim gibi kadınlar da askere gideriz. Türkiye ve Türk bayrağı için o teröristlerle çarpışırız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.