Derbi Maçın İptali Yine Almanya Aracılığıyla Oldu

Bilindiği gibi İstanbul Taksim’de İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısının ardından Galatasaray – Fenerbahçe derbisi de iptal edilmişti ve buna gerekçe olarak güvenlik önlemleri gösterilmişti. Şimdi ise yeni bilgiler açığa çıktı ve ertelemeye, Almanya’da gönderilen bir e-postanın sebep olduğu tespit edildi.

Almanya’dan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bir e-posta gönderildi ve derbi maçta, bir canlı bombanın kendini patlatacağı söylendi. İhbar üzerine araştırma derinleşti ve güvenlik birimleri e-postayı atan kişinin adresini Almanya olarak tespit etti fakat mail adresi tek kullanımlıktı ve dolayısıyla kullanıcısına da ulaşılamadı.

Bunun ardından Valilik ve Emniyet Müdürlüğü arasında bazı görüşmeler yapıldı ve maçta canlı bomba patlaması ihtimaline karşılık, stadyuma akın akın gelen taraftarlar çıkartıldı ve geri gönderildi. Ayrıca Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in de İçişleri ve Spor bakanlarını telefonla aradığı, futbolcuların da can güvenliğinin tehdit altında olduğunu söylediği belirtildi. Ardından maç tamamen iptal edildi.

İşin ilginç yanı, İstiklal Caddesi’ndeki patlamadan önce de Alman Konsolosluğu vatandaşlarını uyarmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.