İstanbul İstiklal Caddesi'nde Canlı Bomba Patladı! 1

Ankara saldırısının ardından henüz günler geçmişken, bugün İstanbul’un meşhur İstiklal Caddesi’nde öğlen saatlerinde korkunç bir olay yaşandı. Hedefini seçen bir canlı bomba, kendini patlatarak bölgeyi kana buladı ve resmi açıklamalara göre, şimdiye kadar 5 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı.

son dakika istiklal caddesi nde patlama 5 olu  İstanbul İstiklal Caddesi'nde Canlı Bomba Patladı! Gündem  terör saldırısı taksim patlaması pkk istiklal caddesi patlaması istanbul patlaması canlı bomba

Saat 11.00 gibi gerçekleşen patlama İstanbul’un kalbinde yaşandı ve ardından da bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Olay yerindeki kalabalığı bir an önce uzaklaştıran polis, İstiklal Caddesi’ni de insan ve araç trafiğine kapattı. Ardından da bomba imha ekipleri olay yerine sevk edildi. Bölge hızla tahliye edilirken, saldırıya dair yayın yasağı da geldi.

Patlama ise caddeyi kesen Balo Sokak’ın çıkışındaki bir döner büfesinin önünde oldu. Muhtemelen canlı bomba İstiklal Caddesi üzerinden Galatasaray Meydanı’na ilerledi ve patlama da erken gerçekleşti. Buna göre bombanın ilk hedefi başka yerdi ve buraya ulaşılamadan patlatıldı. Teröristin hedefinin kaymakamlık veya çevik kuvvet olabileceği konuşuluyor.

Olay yerinden açıklama yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin de saldırıyı yapanın canlı bomba olduğunu fakat diğer ayrıntıların incelemelerin ardından geleceğini bildirdi.

canlibomba İstanbul İstiklal Caddesi'nde Canlı Bomba Patladı! Gündem  terör saldırısı taksim patlaması pkk istiklal caddesi patlaması istanbul patlaması canlı bomba

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.