İstanbul'da Acil Zirve Toplandı

Bugün bir bomba da İstanbul’da, İstiklal Caddesi’nde patlatıldı ve beş sivil hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralandı. Durumun ardından hükümet acil olarak İstanbul’da toplanma kararı aldı ve bakanlar da programlarını iptal etti.

Ek olarak, İstanbul’da yaşanan kanlı canlı bomba saldırısının hemen ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu da, başbakanlık ofisinde bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantı, Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi’nde gerçekleşti ve Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra, burada aşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da hazır bulundu. Yaklaşık 40 dakika süren görüşme, 14.20’de sona erdi.

Ayrıca yurttan şehit haberleri de gelmeye devam ediyor ve Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensubu teröristler el yapımı bomba patlatarak bir askerin şehit düşmesine sebep oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.