Liderler Canlı Bomba Saldırısını Kınadı

Taksim’de İstiklal Caddesi’nde bugün korkunç bir bombalı saldırı gerçekleşirken, Türkiye’nin lider isimlerinden de olaya dair açıklamalar geldi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, olayın en kısa zamanda aydınlatılacağını söyledi.

Benzer içerikler

2015 Yılının en önemli olayları

Bir taziye yayınlayan AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, ayrım gözetmeksizin saldırıda insanın hedef alındığını, bunu da ülkesi, milleti ve hükümeti adına lanetlediğini dile getirdi. Terörle mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini bildiren Ahmet Davutoğlu, olayla ilgili soruşturmanın bütün hızıyla sürdüğünü ve yakın zamanda aydınlatılacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise saldırı sırasında Ankara’da bulunuyordu ve küçük çocukların ölmesine üzüldüğünü, bunu yapan insanların ahlaksız ve vicdansız olduğunu dile getirdi. Türkiye’nin 14 yılda kötü bir hale geldiğini dile getiren CHP lideri, terörün her türlüsüne lanet okumak gerektiğini söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise olanlar esnasında Van’daydı ve yaptığı konuşmada bombalı saladırıyı kınadı. Eyleme değinen Demirtaş, hükümetin bu tip saldırılara alıştığını ama kendilerinin alışmayacağını aktardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.