Mardin'de Yüzlerce Kilo Patlayıcı Ele Geçirildi! 1

Her sene bir propaganda amacı olarak Nevruz’u kullanan ve kanlı saldırılar düzenleyen bölücü terör örgütü PKK eylem hazırlığında yakalandı. Güvenlik güçlerine Nevruz kutlamaları öncesinde ihbar geldi ve Mardin’in Derik ilçesinde operasyon düzenlendi. Burada, PKK’nın Ankara patlamasında kullandığı bombanın iki katı büyüklüğünde mühimmat ele geçirildi. İki farklı adrese farklı zamanlı yapılan operasyonlarda, toplamda 613 kilo patlayıcı güvenlik güçlerinin eline geçti.

İlk operasyon, dün saat 11.00 civarında Kale Mahallesi’nde yapıldı ve toplamda 283 kilo ağırlığında, 13 tane patlamaya hazır Anfo şekli patlayıcı, iki adet sağlık tüpü ve üç tane de bombayı uzaktan patlatacak kablo ele geçirildi. İkinci operasyon ise bugün yapıldı ve Küçükpınar Mahallesi’Nde, toplamda 330 kilo ağırlığında yine patlamaya hazır Anfo tipi patlayıcı ele geçirildi.

mardinde patlayici bulundu Mardin'de Yüzlerce Kilo Patlayıcı Ele Geçirildi! Gündem  ydgh TAK pkk mardin kızılay patlaması güvenpark derik bomba ele geçirilmesi bomba ankar patlaması

İşin ilginç ve korkutucu yanı, patlayıcılar yüksek miktardaydı ve 13 Mart Pazar günü Ankara’da Kızılay Güvenpark’ta PKK tarafından patlatılan bombanın iki katıydı. Ankara saldırısındaki bomba yaklaşık 300 kilogram ağırlığındaydı ve saldırıda 37 kişi hayatını kaybetmişti. Bugün Mardin’de yapılan operasyonların ardından ise belki de bir facianın eşiğinden dönülmüş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.