PKK, Diyarbakır’da Karakola Saldırdı

Özellikle Nevruz gerginliklerinin ardından, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde bölücü terör örgütü PKK tekrar eylemlere başladı. Bugün de Diyarbakır-Bingöl Lice karayolu üzerinde yer alan Mermer Jandarma Karakolu’na, terör örgütü mensupları bomba yüklü kamyon aracılığıyla saldırıda bulundu. Saldırının ardından bölgeye çok sayıda ambulans sevki gerçekleşirken, şehit ve yaralılar olduğu bilgisi geldi. Ayrıca karakol da tamamen yerle bir oldu.

Akşam saatlerinde, yaklaşık 22.00 gibi gerçekleşen PKK’lı teröristlerin saldırısında Mermer Jandarma Karakolu tamamen yıkıldı ve olayın ardından çatışmalar başladı. Çok sayıda ambulans istenirken, savcılığın aktardığı ilk bilgilere göre 2 asker şehit düştü ve 1 asker de göçük altında kaldı.

Bölgeye de hem ambulanslar, UMKE ekibi istendi. Yaralılar Diyarbakır Askeri Hastanesi’ne getirilirken, bölgede hala yaralılar var. Ayrıca yol da trafiğe kapatıldı ve saldırının ardından güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma çıktı. Bölgede operasyonlar sürerken, Skorsky helikopterleri de katılım gösterdi ve hava operasyonu başlatıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.