Resmi Açıklama Geldi: İstanbul'da Bomba Alarmı Var mı?

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da patlayan bombanın ardından çok sayıda sivil vatandaş hayatını kaybederken, olayın etkileri de artarak sürüyor. Ankara’da uzun süredir var olan panik havası bu sefer ülke geneline de sıçradı ve özellikle İstanbul, Bursa, İzmir, Eskişehir gibi büyük şehirlerde bomba alarmları verilmeye başlandı.

Benzer içerikler

Nokia 8 Sızıntısı Konusunda Resmi Açıklama Geldi

Resmi Açıklama Geldi Vine Kapanıyor

Resmi Galaxy S8 Sızıntıları

WordPress önizleme resmi ekleme (Tek kod, 4 yöntem, Otomatik)

Atatürk’e yöneltilen her soruya yada şehir efsanesine bu konudan cevap veriyoruz!

Vatandaşı genel bir korku salmışken, buna en çok etkiyi de Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları yapıyor. Bu sitelerde düzenli olarak asılsız ihbarlar, görseller ve duyurular paylaşılırken, söylentiler kısa sürede yayılıyor ve insanları endişelendiriyor. Bunlardan sonuncusu ise tahmin edileceği gibi “İstanbul’da terör saldırısı olacak” söylentileri oldu ve konuya dair ilk açıklama da İstanbul Valiliği tarafından geldi.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, yayın organları ve özellikle sosyal medyada halkın paniğe sevk edildiği, asılsız ihbarlar yapıldığı ve insanların endişelerinin kullanılarak korkutulduğu belirtildi. Valilik, bu haberlerin art niyetli insanlar tarafından yayıldığını ve iyi niyetli vatandaşların da sosyal medyada söylentileri yayarak buna alet olduğunu iddia etti.

İstanbul Valiliği, kendinden emin bir açıklama yaptı ve vatandaşın sadece resmi makamlara dikkat kesilmesini, diğer söylentileri umursamasını istedi. Kısacası, devamlı olarak çıkan bomba ihbarlarına kesin dayanak olmadan itibar etmemek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.