Acer Hacklendi!

Tayvanlı teknoloji şirketi Acer hacklenme şoku yaşadı. Kuzey Amerika’da bulunan online satış sitesinde yaşanan güvenlik zaafiyeti sonucunda hackerların veritabanına ulaştıkları iddia edildi.

Online satış sitesinde alışveriş yapan kişilerin isim, adres, kredi kartı numarası, kredi kartının geçerlilik tarihi, kredi kartının üç haneli güvenlik numarası gibi bir çok bilgi internet korsanlarının eline geçti.

Veritabanına sızan korsanların veritabanının tümüne değil sadece 12 Mayıs 2015 ile 28 Nisan 2016 tarihleri arasında alışveriş yapmış kişilerin bilgilerini ele geçirmiş oldukları tahmin ediliyor. Bu tarihler arasında alışveriş yapılmış kart sayısı 34.500 adet olarak belirtiliyor.

Acer yaptığı açıklamada sadece kredi kartı bilgilerinin çalındığını kullanıcıların vatandaşlık, telefon numarası gibi bilgilerin ele geçirilemediğini belirtti. Güvenlik zaafiyetinin neden oluştuğuna dair herhangi bir açıklama yapmayan Tayvanlı şirket, bir çalışanının zararlı dosya içeren bir maili açmasından şüpheleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.