Apple'ın Yeni Hamlesi Tidal Olabilir mi? 1

Wall Street Journal‘a göre Apple firması Apple Music uygulamasını güçlendirmek için Tidal müzik servisinin peşine düştü.

2014 yılında Dr. Dre‘nin sahip olduğu Beats Audio firmasını 3 milyar dolara bünyesine katan Apple‘ın Jay Z‘nin sahip olduğu müzik firmasını da bünyesine katmak istiyor.

1467800118 comthetidal 1024x662 Apple'ın Yeni Hamlesi Tidal Olabilir mi? İnternet Haberleri  Usher tidal müzik servisi tidal Spotify Rihanna Nicki Minaj Madonna Kanye West jay z Daft Punk Coldplay Calvin Harris Beyoncé Apple Music Apple Alicia Keys

2015 yılında 56 milyon dolar karşılığında Jay Z tarafından alınan müzik servisi, bünyesinde Beyonce, Kanye West, Madonna, Coldplay, Alicia Keys, Daft Punk, Calvin Harris, Rihanna, Nicki Minaj ve Usher gibi pek çok ünlü sanatçıyı bulunduruyor. Ve bu sanatçıların şarkıları ilk olarak bu serviste yayınlanıyor.

Tidal müzik serivisi 1411 Kbps kayıpsız Flac yayın yapması ile tanınıyor ve 4.2 milyon kullanıcıya sahip. Satın alma gerçekleşirse Apple Music yüksek ses kalitesine de kavuşacak.

Apple Music‘in en büyük rakibi Spotify şu an için 30 milyon ücretli kullanıcıya sahip. Apple Music ile Tidal’in birleşmesi Apple Music’i Spotify önünde oldukça güçlü duruma getirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.