Apple'ın Yeni Kısa Filminde Otistik Çocuk Başrolde 3

Dillan Barmache konuşamıyor ama bu bir şeyler anlatmayacağı anlamına gelmiyor. Aslında Dillan’ın çok kompleks ve güçlü duyguları var ve artık kolayca erişilebilir, yenilikçi teknoloji sayesinde onun perspektifini duymak mümkün.

Dillan, otistik ve dilsiz birisi ve aynı zamanda Apple’ın Otizmi Kabul Günü etkinliklerini kutlamak için çektiği yeni kısa filmin de başrolünde bulunuyor. Bu film, Dillan’ın hikayesini onun sözcükleriyle anlatıyor ve adı da Dillan’s Voice (Dillan’ın Sesi).

Dillan Apple Apple'ın Yeni Kısa Filminde Otistik Çocuk Başrolde İnternet Haberleri  dillans voice dillan barmache apple otistik reklamı apple kısa filmi Apple

Birçok 16 yaşındaki çocuk gibi, onun da ifade etmek istediği çok fazla duygusu var ve bunların hepsini söyleyebiliyor. Bunun için de yaklaşık üç yıldır bir iletişim aracı olarak iPad kullanıyor.

Bu üç yıl içinde teknoloji Dillan’ın günlük hayatının önemli bir parçası haline geldi. Okulda, sosyal hayatta ve basitçe, annesi Tami Barmache ile konuşurken bile teknolojiden yardım alıyor.

dillan ipad 1 Apple'ın Yeni Kısa Filminde Otistik Çocuk Başrolde İnternet Haberleri  dillans voice dillan barmache apple otistik reklamı apple kısa filmi Apple

Dillan Barmache, kısa filmde “Birçok insan benim de bir düşünce yapım olabileceğini anlayamıyor. Tek gördükleri şey kontrolü elinde olmayan bir kişi oluyor.” sözlerini kullanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.