Çinli Kumar Şirketi 470 Gbps'lik DDoS Saldırısı Aldı 2

Güvenlik şirketi Imperva Incapsula tarafından yapılan açıklamada Çin’de ismi açıklanmayan bir kumar şirketine DDoS saldırısı gerçekleşti.

Yaklaşık 4 saat süren saldırı büyük bir botnet ağı tarafından gerçekleştirildi. 2015 Aralık ayında gerçekleşen 600 Gbps’lik DDoS saldrısından sonra en büyük saldırı olarak bildirildi.

Güvenlik şirketi Imperva Incapsula saldırının önce 250 Gbps ile başladığını fakat zaman geçtikçe saldırının 470 Gbps‘e çıktığı belirtti.

largest ddos attack gbps 440x268 Çinli Kumar Şirketi 470 Gbps'lik DDoS Saldırısı Aldı İnternet Haberleri  UDP TCP SYN Imperva Incapsula ddos Çin Siber Saldırı DDoS Çin Siber Saldırı

Saldırı UDP, TCP, SYN gibi dokuz farklı vektör tarafından gerçekleştirilmiş. Önce SYN vektörlerinden gelen atağın daha sonra UDP, TCP ve diğer vektörlere sıçradığı belirtildi.

Güvenlik şirketi aslında saldırının çok büyük ölçekli olmadığını ama saldırının oldukça karmaşık olduğunu açıkladı.

30 adet veri merkezlerinin bulunduğunu belirten güvenlik şirketi bunlardan 21 adetinin saldırıya maruz kaldığının ve saldırının çok fazla hasar olmadan kendilerini tarafından durdurulduğunu açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.