Facebook Güvenlik İçin Source3 Şirketini Satın Aldı 2

Korsanlıkla mücadele firması Source3, Facebook‘a katılacağını duyurdu. Anlaşma kapsamında Facebook, Source3‘ün IP, ticari marka ve telif hakkı uzmanlığını edinecek ve platformunda korsanlıkla mücadele etmek için onu kullanacak.

Benzer içerikler

Facebook Mesajları Şifreleyecek

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resimleri, 29 ekim resimleri

Chrome’dan Flash’ı Bitiren Karar Geldi

Signal Masaüstüne Geldi

Bu Sefer de Twitter CEO’su Jack Dorsey Hacklendi

Satın alma hakkında konuşan bir Facebook sözcüsü:

“Source3 ekibiyle çalışmaktan ve fikri mülkiyet, ticari marka ve telif hakkına dayanan uzmanlıklarını öğrenmekten heyecan duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi, ortaklarımıza da iyi hizmet etmeye odaklanıyoruz “dedi.

Source3’ün kurucuları olan Patrick Sullivan ve Ben Cockerham, dev şirketlere yeni ürünlerinde içerik hakları satmakta yabancı değiller. 2011’de müzik IP odaklı önceki şirketleri RightsFlow‘u Google‘a sattılar.

Satın alım, Facebook’un henüz birkaç milyar kullanıcıya sahip bir web sitesi için anlaşılabilir olan fikri mülkiyet haklarının henüz tam olarak çözülmediğini gösteriyor. Facebook, Source3’ün IP’yi yönetmek için uçtan uca platformunun, şirketin halihazırda sahip olduğu politikalara eşlik etmek için ağdaki korsanlığı engelleyebileceğini umuyor.

Source3’ün açıklaması şu şekilde sona eriyor:

“Yolculuğumuzdaki bir sonraki adım hakkında kendimizi çok iyi hissettik ve bugünlere gelmemizde yardım eden herkese teşekkür ediyoruz – yatırımcı, danışman ve çalışanlarımızın muazzam desteği olmadan bunu elde edemezdik. Sırada ne olduğunu görmek için sabırsızlanıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.