Facebook’ta Büyük Güvenlik Açığı 1

Geçtiğimiz günlerde Facebook’ta büyük bir güvenlik açığı keşfedildi. Oldukça basit bir açık olmasına rağmen hackerların kritik bilgilere erişmesine olanak sağlayabiliyor.

Benzer içerikler

Komik Sözler – Komik mesajlar

Dünyanın en büyük sosyal ağı çok fazla kullanıcıya sahip olmasına rağmen şimdiye kadar çok kritik bir güvenlik açığı ile karşılaşmamıştı. Tommy DeVoss adlı bir kullanıcı bu açığı bularak Facebook Bug Bounty programına gönderdi ve 5000 dolar değerinde ödülü kazandı.

Tommy DeVoss kendisine para ödülü kazandıran bu açığı şans eseri bulmuş. Facebook’ta üye olduğu grup yöneticilere gönderdiği bir daveti iptal etmek istemiş ama bu sırada oldukça ilginç bir detay keşfediyor. Akıllı telefonunda iptal işlemi yaptığında gruptaki bütün herkesin e-posta adreslerinin bağlantıda doğrudan görüntülenebildiğini farkediyor.

facebook bounty email Facebook’ta Büyük Güvenlik Açığı İnternet Haberleri  kritik facebook açığı facebook bug bounty facebook açık Facebook

E-posta adreslerinin bu kadar basit görüntülenebilmesi milyonlarca grup yöneticisini dolayısıyla grupları da tehlikeye atmakta. Facebook bulunan açığı anında kapatmış fakat konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.