Google 1 Nisan'da Bu Kez Güldürmedi 2

Dünyaca ünlü arama motoru Google, her sene olduğu gibi bu sene de 1 Nisan için bir şaka hazırladı ve Gmail’de yer alan gönderme tuşunun yanına farklı bir tuş daha ekledi. İnsanlar buna bastıklarında karşılarına çizgi film karakteri Minion çıkıyordu fakat çok sayıda şikayet gelince, Google özelliği geri çekerek kullanıcılarından özür diledi.

Bu sene şakayı kendilerine yaptıklarını ve bir virüs nedeniyle güldürmekten çok rahatsız ettiklerini dile getiren Google, özür dilediklerini ve üzgün olduklarını söyledi. Google’ın bu hatası nedeniyle çok sayıda kişi rahatsız oldu ve hatta forumlarda birisi MicDrop özelliği sayesinde işini kaybettiğini bildirdi.

google dan guldurmeyen 1 nisan sakasi 2083114 Google 1 Nisan'da Bu Kez Güldürmedi İnternet Haberleri  micdrop Google 1 nisan

Tahmin edebileceğiniz gibi, pek çok insan e-mail aracılığıyla çalışmalarını sürdürüyor. Google’ın bu özelliği ile de bazı kişiler normal gönderme tuşu yerine MicDrop’a bastılar ve e-postaları gönderilmedi. Hatta önemli e-postaları çok sayıda kişiye gönderenler oldu. Bu da karışıklığa ve işten kovulmalara neden oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.