Google, Chrome Reklam Engelleyici Koymayı Planlıyor

Reklam filtrelemesinin giderek artan kullanımı, çevrimiçi içerik oluşturucularının alt satırlarında önemli bir azalmaya neden olduğundan, birçok yayın, hatta içeriğini içeri girmeden durdurmaya başlamışken, zahmetli reklamlar ve reklam engelleme uzantıları son zamanlarda tartışma kaynağı oldu. Google bu sorunu çözmek istiyor ve birçok reklamı otomatik olarak engelleyecek yeni bir Chrome sürümünde çalışıyor.

Benzer içerikler

Chrome İçin Faydalı Eklentiler

Samsung Chromebook Plus İlk Reklamı Yayınlandı

Google Chrome Ram Tüketiminde Azalma

En Fazla Kullanılan Arama Motorları

Google’ın Reklam ve Ticaret Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Sridhar Ramaswamy, “Online reklamlar daha iyi olmalı” dedi. Ramaswamy Google’ın Better Ads için Koalisyon’a katılacağını ve 2018’de piyasaya sürülecek olan gelecekteki bir Chrome sürümünde Betters Ads Standartlarını desteklemek niyetinde olduğunu açıkladı.

Bunun pratikte anlamı, Chrome’un, bu zamana kadar, reklamların bu yeni standartlara uymayan sitelerde görüntülenmesini otomatik olarak durduracak yerleşik bir reklam engelleyici ile birlikte gelmesi demek. Buna, Google’a ait veya Google tarafından sunulan reklamlar da dahil. Daha İyi Reklamlar Koalisyonu’nun müdahaleci olarak sınıflandırdığı reklamlara örnek olarak, içeriği görüntülemeden X saniye beklemenizi söyleyen reklamlar, büyük yapışkan reklamlar bulunmakta.

Şirket, daha iyi reklamlar için bu yeni girişimin bir parçası olarak, ziyaretçinin bir reklam engelleyici kullandığı tespit edildiyse, yayıncının siteyi beyaz listeye eklemelerini isteyen, otomatik bir mesaj görüntülemesine izin veren, şu anda beta durumunda olan Finansman Seçenekleri’ni de açıkladı. Tüm reklamları Google Contributor aracılığıyla kaldırmak için bir abonelik satın alınabilinecek. Birçok yayıncı zaten bunu yapıyor ancak Google’ın yeteneği doğal olarak geliştirdiğini görmek güzel.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.