Linkedin Şifreleriniz Tehlikede Olabilir?

Eğlence amaçlı kullanılan sosyal ağlar haricinde profesyonellere en kaliteli şekilde hizmet veren Linkedin, yaptığı açıklamada hackerlardan saldırı yediklerini söyledi. Siteye erişimde herhangi bir problem yaşanmazken, saldırının kullanıcıların şifrelerine yönelik bir saldırı olduğu belirlendi. Hackerların kullandığı yöntem ile kullanıcılara sahte bir e-posta göndererek mailin içinde yer alan linke tıklanması isteniyor. Linkte yer alan kullanıcı adı ve şifre bölümünü dolduran LinkedIn üyelerinin şifreleri çalınmış oluyor, bu sisteme hacker dilinde topraklama deniyor. Firma, saldırıyla ilgili çok fazla detay vermekten kaçındı ve kullanıcılarına şu e-postayı göndererek dikkatli olmaları konusunda uyardı;

Merhaba,
LinkedIn’i mümkün olan en iyi şekilde kullanmanız ve hesap bilgilerinizin güvende olduğundan emin olmak için, düzenli olarak sitemizi ve İnterneti denetliyoruz.

LinkedIn hesabınızın, LinkedIn dışından gelen potansiyel bir tehlike altında olduğunu belirledik. Güvenliğinizi sağlamak için, bir sonraki sefer oturum açtığınızda şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir.

Şifrenizi değiştirmek için Linkedin anasayfasından şifremi unuttum diyerek e-posta adresinize gelen yeni şifre oluşturma bağlantısından faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.