Mark Zuckerberg Terör Saldırılarını Eleştirdi

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, kişisel Facebook hesabı üzerinden bir açıklama yaptı ve son günlerde dünya genelinde yaşanan terör olaylarına dair konuştu. Zuckerberg, nefrettense, anlayış ve empatinin hakim olduğu bir dünya dileğinde bulundu.

Pakistan’ın Lahore şehrinde ölümcül bir patlama olmuştu ve Facebook’ta da bunun ardından Safety Check özelliği devreye girmişti. Buna rağmen uygulamada bir hata olmuştu ve yaşananlardan etkilenmeyen kişilere de uyarı gitmişti. Açıklama yapan bir Facebook sözcüsü de, bu durumu yakında düzelteceklerini belirtti.

Mark Zuckerberg ise daha çok Pazar günü Pakistan’da gerçekleşen bombalı saldırıya ve son olarak Türkiye ile Belçika’da yaşananlara değindi. Güvenlik Kontrolü özelliği daha önce Paris saldırılarında da Facebook’ta belirmişti.

Ünlü isim Zuckerberg, aslında son dönemde bu tip “insani” olaylarla çok ilgili çünkü Aralık ayında yaşanan San Bernardino katliamında ve Donald Trump’ın Müslümanları Amerika’ya almama düşüncesinde de tepki göstererek bazı açıklamalarda bulunmuştu.

Facebook’ta Güvenlik Kontrolü seçeneği, Ankara’da yaşanan saldırıların ardından da belirmişti.  Bu şekilde bölgede yaşayan insanlar, başlarına bir şey gelip gelmediğini arkadaşlarına ve yakınlarına bildirebiliyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.