Mark Zuckerberg'ten Hackerlara Karşı Önlem 1

Dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerin başında gelen Facebook‘un kurucusu ve CEO‘su da olsanız internet korsanlarına karşı yine de önlem almanız gerekiyor.

Facebook‘un kurucusu ve CEO‘su Mark Zuckerberg hackerlara karşı aldığı önlem ise gayet basit. Zuckerberg önlem olarak dizüstü bilgisayarının kamerasını ve mikrofon girişini bantladı.

Mark Zuckerberg de webcamin uzerini bantla kapatanlar arasinda85084 1 Mark Zuckerberg'ten Hackerlara Karşı Önlem İnternet Haberleri  webcam tape Mark Zuckerberg kamera Facebook ceo Bilgisayar

Ünlü fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram‘ın 500 milyon kullanıcıya ulaşması nedeniyle bir kutlama mesajı paylaşan Zuckerberg‘in internet korsanlarına karşı nasıl önlem aldığı da paylaştığı fotoğrafla görüldü.

Hackerların laptopların ön kamerasının kontrolünü, kameranın önü bir cisimle kapatılmadığı zaman ele geçirilerek hacklenen kullanıcının ne yaptığı izlenebiliyor. Zuckerberg‘in kamerayı bantla kapatarak bu konuda ufak bir önlem aldığı görülüyor. Bununla da yetinmeyen Zuckerberg ayrıca mikrofonunun ele geçirilmesine önlem olarak mikrofon bölümünü de bantla kapatmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.