Nike Akıllı Ayakkabı Üretti 1

63 yaşındaki ünlü ayakkabı tasarımcısı Tinker Hatfield, bugüne kadar Air Jordan ve Air Max gibi ayakkabı modelleriyle tanınıyordu. Başarılı tasarımcı, yeni bir açıklama yaptı ve Nike olarak yarına doğru ilerleyeceklerini, sporcuların ihtiyaçlarını bildiklerini ve başkalarının hayal dahi edemediklerini gerçeğe dönüştürdüklerini dile getirdi.

Dünyaca ünlü ayakkabı üreticisi Nike’ın son yeniliği ise adapte edilebilen bağcıklara sahip ilk performans ayakkabısı olan Nike HyperAdapt 1.0 oldu. Başarılı bir mühendislik çalışmasının ürünü olan Nike HyperAdapt 1.0, kişisel bir bağlama ve sıkılık ayarı sunarak bugüne kadarki tüm ayakkabılardan farklı gözüküyor.

akilli ayakkabi Nike Akıllı Ayakkabı Üretti İnternet Haberleri  otomatik ayakkabı nike ayakkabı nike akıllı ayakkabı air jordan

Sadelik de sunan ayakkabı, aynı zamanda sporcuların endişelerine ve dikkat dağınıklığına karşı bir çözüm olarak sunuluyor. Bu ayakkabı giyildiğinde, topuklar bir sensöre değiyor ve sistem otomatik olarak ayağı sarıyor. Daha sonra ise ayakkabının yanında bulunan iki düğmeyle daraltıp, gevşetme şansı bulunuyor. Kısacası, ayakkabıcıya gidip saatlerce ayakkabı seçme derdi sona eriyor. Çükü Nike HyperAdapt giyildiğinde kusursuz rahatlığı vaad ediyor.

2013 yılından bu yana projesi devam eden Nike HyperAdapt 1.0, önümüzdeki yıllarda tam hâline kavuşacak. Her ne kadar şimdilik manuel işlev görse de, zamanla ideal-akıllı ayakkabı olarak karşımıza çıkacak. Dolayısıyla sadece sporcular değil, sıradan insanlar da kullanabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.