Opera Yeni Konsept Tarayıcısı Neon u Tanıttı

Opera yeni konsept internet tarayıcısı Neon‘u sundu. Firma yeni tarayıcısı ile tarayıcı deneyimini yeniden yaratıyor. Tarayıcı yeni nesil Opera tarayıcıları gibi Chromium kaynak kodlarını kullanmakta.

Opera Neon arka plan olarak bilgisayarınızda kullandığınız arka plan resmini kullanıyor ve sıkça ziyaret ettiğiniz internet sitelerini ana sayfada daireler halinde size sunmakta. Ana sayfada ayrıca Google arama çubuğu bulunmakta. Bu çubukta arama yaptığınız zaman sonuçlar anlık olarak size gösterilecek.

Opera kullancılarının internette gezerken video izleyebilmesini veya müzik dinleyebilmesini sağlamak istemiş. Bu sebep ile izlemek istediğini videoyu veya dinlemek istediğiniz müziği tarayıcının bir köşesine sabitleyerek internette dolaşabilmenizi sağlamış. Ayrıca isterseniz internet sitelerinden ekran görüntüleri alabiliyor ve bunları düzenleyebiliyorsunuz. Yeni nesil tarayıcı ayrıca iki sekmeyi aynı anda görüntülemenize de olanak sağlıyor.

Opera Neon şu an için sadece Windows ve Mac platformlarında indirilmeye sunuldu. Tarayıcı denemek isteyenler buradan indirebilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.