Sporun Yaşı Olmaz: 78 Yaşında Halter Kaldırıyor! 3

Hayatta her şey yaşa bağlansa da, bazı kişiler için geçen yıllar engel değil. Spor da benzer durumlardan birisi. Kimisi için belli yaştan sonra spor yapmak gereksiz ve zorken, kimisi için de “sporun yaşı olmaz”. Haberimize konu alan kadın da bunlardan ikinci kategoriye giriyor.

78 yaşındaki, Amerikalı Shirley Webb adlı kadın egzersizden ve antrenmandan vazgeçmeyen tiplerden. Ne ilerleyen yaşı, ne de insanların bakışları onu spor yapmaktan alıkoymuyor. Hatta nasıl deadlift yaptığını, yani koca halteri kaldırdığını da Aşağıdan görebilirsiniz.

Bu arada kaldırdığı halterin 225 pounds olduğunu hatırlatalım. Bu da yaklaşık olarak 102 kiloya denk geliyor. Çoğu genç insan için 5-10 kilogramlık el halterlerini bile kaldırmak işkenceyken, bu kadının yaptığını takdir etmemek elde değil.

78 years old deadlift Sporun Yaşı Olmaz: 78 Yaşında Halter Kaldırıyor! İnternet Haberleri  shirley webb halterci nine halterci kadın deadlift 78 years grandmother 78 yaşındaki kadın 78 yaşında spor yapan kadın 78 yaşında halter

Konuya dair konuşan Shirley Webb ise spor yapmaktan, salona gitmekten zevk aldığını, bunun kendisini rahatlattığını söylüyor. Ayrıca kendisi rekor da kırmak istiyor fakat kendisine uygun bir yaş grubu bulamıyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.