Yanlış Evi Yıktılar, Suçu Google Maps'e Attılar! 1

Özellikle ABD ve yurt dışı ülkelerinde Google Maps’in kullanım alanı çok yaygın. Haritalar uygulaması buna rağmen ülkemizde de giderek popülerleşiyor ve adres bulmada kullanılıyor. Aslında şu durum da bir çoğumuzun başına geliyor ve önce adresi Google Maps’te kontrol ediyoruz, sonra yere gidiyoruz ama aslında doğru yerde olmadığımızı fark ediyoruz.

İşin kötü yanı, eğer bir yıkım ekibiyseniz her şey çok daha karmaşık hâle gelebiliyor. Üstelik koca bir evi, yerle bir edecekseniz adresi kesinlikle iki kere kontrol etmelisiniz! WFAA haber ajansı tarafından bildirilene göre, Billy L. Nabors Demolition adlı Teksas – Seagoville menşeli şirket, inanılmaz bir hata yaptı ve ev numaralarını karıştırarak yanlış evi yıktı!

Şok uğrayan ev sahipleri yıkım şirketine ulaştı ve evin tamir mi edileceğini yoksa yeniden mi inşa edileceğini görüşmek istedi fakat bildirilene göre kendilerinden özür bile dilenmedi. Bunun yerine Nabors çalışanları bir ekran görüntüsüyle mesaj yolladı ve Google Haritalar uygulamasının kendi evlerini işaret ettiğini söyledi.

Bu arada bu haberi yaparken Google Maps’te hala her iki ev de aynı adreste gözüküyor:

google maps yanlis ev Yanlış Evi Yıktılar, Suçu Google Maps'e Attılar! İnternet Haberleri  yıkım şirketi yıkım ebi yanlış ev google maps google haritalar billy l nabors demolition

Şirket CEO’su George Gomez de daha sonra bir açıklama yaptı ve olayın büyütülmemesi gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.