Youtube da en çok kazanan kanallar, takipçileri ve gelirleri 19

Youtube tartışmasız dünyanın en büyük, en iyi video paylaşım ve izleme sitesi. Bu büyük potansiyel günümüz şartlarında yeni reklam sektörü oluşturmuş durumda ve nerdeyse her yıl yayıncılarına milyon dolarlar kazandırıyor.

Bu yazıyı okuyan arkadaşlarımızın bir hevesle bu işe girmeyi düşüneceklerini biliyorum. Ancak şöyle bir sorun varki kendi kitlenizi oluşturmuş olmanız ve hali hazırda paylaştığınız her videonun binler, milyoncuklar kadar izlenim oranlarına ulaşması gerekiyor. Bu biraz zaman alabilir :)

Dilerseniz kısa bir derleme ile youtube de videolarının izlenmesi ile milyoncuklar kazanan kanalları listeleyelim. Beddua etmek yok, ona göre..


 

1 – DisneyCollectorBR – 4+ milyon takipçi.

Disney 2014 yılında 1,5 ila 23,4 milyon dolar arasında gelir elde etti. OpenSlate’e göre 2014 yılı kazancı 4,9 milyon dolardı.

DisneyCollectorBR - 4+ milyon takipci.

2 – Taylor swift vevo – 14+ milyon takipçi

Geçtiğimiz yılın en çok kazanan sanatçısı Taylor Swift, Vevo kanalından 11 milyonun üzerinde takipçisi sayesinde 4,1 milyon dolar kazandı 2014 yılında.

Taylor swift vevo - 14+ milyon takipci

3 – PewDiePie – 37+ milyon takipçi

İsveçli YouTuber’ın oyun yorumları ve komedi videolarından yıllık 1,2 milyon ila 18,9 milyon dolar arasında kazandığı tahmin ediliyor. OpenSlate’e göre geçtiğimiz yıl kazancı 3,9 milyon dolardı.

PewDiePie - 37+ milyon takipci

4 – EMI Music – 3,5+ milyon takipçi

Katy Perry ve Coldplay gibi popüler müzisyenlerle çalışan EMI Music Vevo YouTube’un en karlı kanallarından biri ve OpenSlate’e göre 2014 yılında 3,06 milyon dolar kazandı.

EMI Music - 3,5+ milyon takipci

5 – Littlebabybum – 3 milyon takipçi

Çocuklar için video klipler ve ninniler hazırlayan kanal yıllık 845 bin dolar ila 13,5 milyon dolar kazanıyor Social Blade’e göre

Littlebabybum - 3 milyon takipçi

6 – Stampylonghead – 6 milyon takipçi

YouTube’un en çok kazanan başta Minecraft olmak üzere oyun kanallarından biri ve yıllık 698 bin ila 11,2 milyon dolar geliri var. OpenSlate’e göre 2014 yılında 2,3 milyon dolar kazanç elde etti

Stampylonghead - 6 milyon takipçi

7 – Popularmmos – 5 milyon takipçi

Bir diğer MMO odaklı oyun yorum kanalı Minecraft ile popülerleşen oyun yorumlarından yıllık 750 bin ila 12 milyon dolar arasında gelir sağlıyor.

Popularmmos - 5 milyon takipçi

8 – GetMovies – 4 milyon takipçi

Rusya’nın çocuklar için animasyon film kanalının sevilen yapımlarından Masha and The Bear’in bir bölümü kısa sürede 250 milyon kez izlenmişti. Kanalın kazancı OpenSlate’e göre 2014 yılında 2,7 milyon dolardı.

GetMovies - 4 milyon takipçi

9 – Bluecollection – 2+ milyon takipçi

Bir diğer oyuncak kanalı, oyun hamurlarıyla ve diğer popüler oyuncaklarla oynayarak yıllık 720 bin ila 11,5 milyon dolar arasında gelir sağlıyor.

Bluecollection - 2+ milyon takipçi

10 – DisneyCarToys – 2+ milyon takipçi

Disney’in popüler oyuncaklarının başrolde olduğu “diziler” çeken kanal, 642 bin ila 10,3 milyon dolar arası geli sağlıyor.

DisneyCarToys - 2+ milyon takipçi

11 – MarkiPlierGame – 8 milyon takipçi

Popüler oyunları yorumlayan ekibin yıllık geliri 588 bin ila 9,4 milyon dolar arasında.

MarkiPlierGame - 8 milyon takipçi

12 – movieclipsTRAILERS – 7+ milyon takipçi

YouTube’un en popüler fragman kanalında her bir film fragmanı binler ya da milyonlarca kez izleniyor. OpenSlate karının 2,7 milyon dolar olduğunu tahmin ediyor.

movieclipsTRAILERS - 7+ milyon takipçi

13 – TheDiamondMinecraft – 6 milyon takipçi

Onlarca Minecraft kanalı arasından farklılaşıp kendi hayran kitlesini oluşturan kanallardan biri ve yıllık 603 bin ila 9,6 milyon dolar arasında kazanıyor.

TheDiamondMinecraft - 6 milyon takipçi

14 – Jackscepticeye – 5+ milyon takipçi

Şüpheci Jack, YouTube’un en hiperaktif oyun yorumcularından biri ve şüphesiz en ünlülerinden. Yıllık 568 bin ila 9,1 milyon dolar arasında gelir kazandığı tahmin ediliyor.

Jackscepticeye - 5+ milyon takipçi

15 – VanossGaming – 13 milyon takipçi

Vanoss adlı oyun meraklısı YouTuber’ın komik oyun videolarından yıllık 518 bin ila 8,3 milyon dolar arasında gelir sağladığı tahmin ediliyor.

VanossGaming - 13 milyon takipçi

16 – TheEducVideos – 1+ milyon takipçi

İki kız çocuğunun heyecanlı açlışlarıyla başlayan programın her bölümünde yeni bir oyuncak tanıtılıyor. Bunun karşılığında yıllık 565 bin ila 9 milyon dolar gelir sağlıyor.

TheEducVideos - 1+ milyon takipçi

17 – ItsABabyBigMouth – 1,3+ milyon takipçi

Bebekler ve çocukların çok sevdiği sürpriz yumurta ve oyuncak paketlerini açan programlar yapan kanal yıllık 567 bin ila 9,1 milyon dolar arasında kazanıyor.

ItsABabyBigMouth - 1,3+ milyon takipçi

18 – SpinningTV – 10 milyon takipçi

YouTube’un en popüler elektronik dans müzik kanalı SpinningRec yıllık yaklaşık 2,5 milyon dolar kazanç elde ediyor.

SpinningTV - 10 milyon takipçi

 

Bu listede yer almayan daha yüzlerce kişi var ancak hepside çok güzel paracıklar kazanıyor. Bence geç değil, sizde kendi videolarınızı çekerek, TV tadında bir kanal oluşturabilirsiniz. Hem arşiv yaparsınız, hemde tutulursa güzel bir hayran kitlesine kavuşursunuz. Kormayın, arkanızda google amca olacak..

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.