Country Müziğin Efsane İsmi Merle Haggard Doğum Gününde Öldü 2

Country müziğinde bir ikon olarak kabul edilen Merle Haggard, Çarşamba günü bugün 79. doğum gününde evinde öldü. Kaliforniya’daki evinde uzun süredir akciğer iltihaplanması hastalığıyla boğuşan ünlü müzisyen hayatını kaybetti.

Nashville’deki WSMV televizyonuna üzücü haberi açıklayan kendisinin menajeri oldu. Merle Haggard, Bakersfield sesini yaratan, country müziğini ülkede karakterize eden ham sesiyle tanınıyordu. Her ne kadar uzun soluklu bir zatüree dönemi geçirse de, yine de geçtiğimiz yıl boyunca müzik yapmaya devam etmişti. Willie Nelson’la çıkardığı albümün ardından da 2016 yılı boyunca turlar düzenleyecekti.

Merle Haggard Country Müziğin Efsane İsmi Merle Haggard Doğum Gününde Öldü Kültür ve Sanat  merle haggard ölümü merle haggard kimdir merle haggard doğum günü merle haggard albümleri merle haggard

Merla Haggard Kimdir?

79 yaşındaki Merle Haggard, 6 Nisan 1937 tarihinde doğmuştu ve yine bir 6 Nisan’da, bugün hayatını kaybetti. Country müzikleriyle, Bakersfield tarzıyla tanınan başarılı gitarist, 1963’ten bu yana aktif müzik yapıyordu.

Kendisi bugüne kadar sayısız müzik ödülü aldı ve bunların arasına 3 tane Grammy Ödülü de dahildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.