Bethesda, The Evil Within 2 Oyunun Konusu Hakkında Kısa Bilgiler Verdi

2014 yılında piyasaya sürülen Evil Within genel olarak oyunculardan ve eleştirmenlerden oldukça olumlu notlar aldı. Oyunun arkasında oldukça iyi bir hikaye vardı. Bethesda seriyi geri getiriyor, serinin son oyunu ise bu yıl yayınlanıyor. Bazılarımız ilk oyunu oynayamamış olsalar da, endişelenmeyin, çünkü hikayeyi tam olarak anlamanız için ilk oyunu çok fazla bilmeniz gerekmez.

Benzer içerikler

Bethesda E3 Etkinliğinde İki Yeni Oyun mu Tanıtacak?

[Spoiler uyarısı: Aşağıdaki iki paragraf orijinal The Evil Within hikayesinin ayrıntılarını içeriyor.]

Bethesda, oynanıştan önce bazı bilgiler isteyenler için web sitesinde bir SSS yayınladı. Geliştiriciye göre, hikaye ilk oyunun baş karakteri Sebastian Castellanos‘un etrafında dönüyor. Trajik olarak kızını bir yangında kaybetti, ya da inanmaya yönlendirildi. Karısı bu kayıp ile baş etmeye çalışırken aklını kaçırdı ve Sebastian, ilk oyunda yaşadığı dehşetler etrafında hala dolanıyor ve başa çıkma mekanizması olarak alkol tuzağına düştü.

Bununla birlikte, kızının hala hayatta olduğunu keşfedince, dünyaya geri dönmeye cesaret eder. İlk oyunda STEM tanıtıldı ve bunun sonucunda insan zihinleri alternatif bir dünyaya bağlandı. Bununla birlikte, işler daha da kötüye gitti ve Sebastian bazı kayıp insanları soruştururken bu dünyaya çekildi. Cihazı geliştiren şirket olan Mobius, biraz karanlıktı ve çocuğunun kaybolmasının arkasında olabilirdi.

Ön gösterim videosu ve bir önceki oyundan, Resident Evil 7 gibi kendine özgü serüvenlerin birçoğunu yaşıyor. Geliştiriciler, Insomnia ve Call of Cthulhu‘nun çıtayı biraz yükseltmesinden sonra korku başlığını biraz daha yükseltmeye niyetli. O zamandan beri korku türü, özellikle de indie sahnesinde oldukça genel bir hale geldi. Ancak, gösterilenlerden The Evil Within 2 bu türü tamamen farklı bir yere taşıyabilir.

The Evil Within 2, Xbox One, PC ve PlayStation 4‘e bu Ekim ayında çıkması bekleniyor. Aşağıdaki bağlantıyı daha ayrıntılı okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.